Fretkas >>>
           
   

Mājas sesks jeb fretka

Saimniecībā, kā mīluļi aug arī fretku saime. Pašlaik ir trīs mammītes un divi puikas. Par šiem zvēriņiem varētu sarakstīt grāmatu. Cik tie ir interesanti! Laikam jau nu nav ziņkārīgāka dzīvnieka par šo. Izlaižot pastaigā pa istabu, nebūs nevienas vietas, ko šie draiskuļi neizpētīs, protams, ja vien tiks klāt. Darbojoties ar tiem, jau apmēram 10 gadus, atklāju arvien kaut ko jaunu. Tagad ir nopērkamas visdažādākās barības Zoo veikalos. Tad, kad man ieradās mājās šie dzīvnieciņi, strādāju zvēru fermā pie ūdelēm un baroju ar to pašu barību ko fermā.


Dūda pastaigā
     

Pamēģināju pavairot līdzīgi kā ūdeles un man izdevās. Kopš tā laika arī katru gadu kādu no mammītēm aplecinu. Citreiz piedzimst tikai daži, citreiz vairāk par 10. Sākumā cilvēkiem nebija lielas intereses par tiem, bet ar gadiem tā pieauga un nu jau ir daudz tādu fretku saimnieku, kas tās pavairo un nu jau jāsāk uztraukties par to, lai šos dzīvnieciņus nepamet uz ielas, kā to reizēm dara ar suņukiem un kaķēniem. Tādēļ, lūgšu visus tos, kas ir izvēlējušies šos dzīvniekus par mājas mīluļiem, pirms iegādāties, izlasiet to informāciju, ko sniedz www.ferret.lv.

     


Jāpietur, citādi grūti nofotografēt

Vismīļākā no visām fretkām mums bija Dūda. Viņa mistiski pazuda!... Ikdienā viņa dzīvoja pagalmā lielā būrī. Vienu rītu būris bija vaļā! Viņas divi bērni vēl staigāja turpat, bet Dūdas nekur nebija. Meklējām vairākas dienas visā apkārtnē, bet bez rezultātiem. Vienu no viņas meitiņām nosaucām atkal par Dūdu. Tagad arī šai Dūdai ir mazuļi, bet tomēr šī vairs nav tik mīļa.

Jauna rotaļlieta

             
     
 
   
Dūda ar žurnālisti Daci
 
Bučas jebkuram ciemiņam
 
Ar kaķēnu var arī draudzēties
             
   
 
 
   
Mēs dodam dzert arī pienu
 
Tā mēs slēpjamies
 
Un es esmu mazs gliemezis
             
       
 
       
Pirmie Dūdas mazuļi