Citi dzīvnieki >>>
           
   

Amerikas stafordširas terjers

   
        
         
     

Šī šķirne atšķiras no sava priekšteča Stafordšīras bulterjera ar spēcīgāk veidotu, lielāku ķermeni. Suņi augumā sasniedz 46-48 cm, kuces 43-46 cm, svars 18-23 kg. Gludajai īsajai spalvai iespējams jebkurš krāsojums.

Amerikas Stafordšīras terjeri, līdzīgi kā Stafordšīras bulterjeri, ir iegūti, krustojot angļu buldogus ar dažādu šķirņu terjeriem un tikuši izmantoti kā cīņu suņi. No brīža, kad Anglijā tika aizliegtas suņu cīņas, par šiem suņiem tika aizmirsts. Trīsdesmit gadus vēlāk pirmie suņi tika izvesti uz ASV, kur

 

 
     

šķirne tika attīstīta, akcentējot masīvāku augumu, un tā ieguva nosaukumu amerikāņu Stafordšīras terjers. Neraugoties uz šo dzīvnieku spēku, tie ir labvēlīgi noskaņoti pret cilvēkiem . Šķirnes reputācijai stipri kaitējusi līdzība ar pitbulterjeriem. Šo suņu piekritējus apbūrusi suņu drosmīgā un padevīgā daba, savus saimniekus tie gatavi aizstāvēt ar neticamu pašaizliedzību - līdz nāvei.

Selekcijas darbā šiem suņiem izzudusi cīņu tieksme , bet raksturā saglabājušās tādas iezīmes kā pašapziņa, bezbailība un padevība cilvēkam. Šie suņi allaž vēlas izpatikt saimniekam un darīs tā labā visu . Diemžēl šīs īpašības ne vienmēr tiek izmantotas labos nolūkos. Pēc rakstura suņi parasti ir mierīgi un līdzsvaroti , bet, ja lieta nonāk līdz cīņai, žēlastības nepazīst. Nav ieteicams šos suņus audzināt apsardzei, bet gan attīstīt labās kompanjona īpašības, jo viņi ir pārpārēm apveltīti ar visiem nepieciešamajiem sarga instinktiem .

     


Tādu mēs Pemu atvedām mājās 2005 gada oktobrī

Jau no kucēna vecuma Stafordšīras terjers ir nopietni un pacietīgi jāaudzina. Šis suns ir ļoti aktīvs, neatlaidīgs, izturīgs un valdonīgs . Līdzās daudzām citām šķirnēm arī šie suņi var būt lieliski ģimenes draugi , lai gan pēdējā laikā pie mums šī šķirne guvusi sliktu slavu gan cilvēku nezināšanas, gan dažu saimnieku bezatbildības dēļ. Latvijā patlaban viena no populārākajām suņu šķirnēm.

Drosmīgie suņi ir bezgalīgi uzticīgi saimniekam un ģimenei . Sistemātiski un konsekventi audzināti, amerikāņu Stafordšīras terjeri spēj daudz ko iemācīties, var gūt labus panākumus paklausības sacensībās.

Apsverot iespēju iegādāties amerikāņu Stafordšīras terjeru, nopietni jāiepazīstas ar visu pieejamo informāciju par šīs šķirnes suņiem.

     
Nav piemērots suņu īpašniekiem ar nelielu pieredzi spēcīgu un valdonīgu suņu audzināšanā.
     

Anda- Pamella Favorits tituli: JCH BY, CAC, CACIB

Krāsa: palsa ar baltu.

Tēvs: Ankardel Džigret-palss

Māte:Salli Favorits- ruda ar baltu

               
palielināt
  palielināt   palielināt      
               
palielināt
 
palilināt
 
palielināt
     
       
Pastaigājoties pavadiņu tura bērns, tad Pemucis iet lēnām un akurāti, apzinoties, ka mazajam cilvēciņam nav tik daudz spēka .