Citi dzīvnieki >>>
           
   

Bulgārijas aitu suns

   
        
Bulgārijas aitu suns
         
     

2008 gads 21 septembris, Izstāde Pet ekspo Ķīpsalā. Ir atbraukuši Bulgārijas kinoloģiskās savienības mikroautobuss un mēs ar meitu ejam skatīties, kur ir mūs ieinteresējušie Bulgārijas aitu suņi. Tur jau viens ir, tas ir kucēns. Lielos suņus nekur neredz. Sarunājam, ka atvedīs arī lielos. Tie tiek izvesti ringā. Lieli, kā lāči, kaut kas starp kaukāzieti un vilku. Sarunājamies ar bulgāriem, izvaicājam par šo suņu īpatnībām. Vēlamies izlasīt šīs šķirnes standartu, bet to mums neviens pagaidām nevar iedot. Tāda ir mana pirmā satikšanās ar šiem suņiem un tā nu es tieku pie Pandas. Tas ir tas pats kucēns, ko pirmo ieraudzījām. Pandas īstais vārds pēc dokumentiem ir Poļa, bet man tas likās latviešiem ne pārāk piemērots un tā Poļa pārtop par Pandu- nu izskatās arī viņa kā pandas lāčuks. Pandai ir 3 mēneši. Latvijā mums tagad ir otrais šīs šķirnes pārstāvis!

Meklēju internetā kaut ko par šiem suņiem, un lūk ko esmu izokšķerējusi.

Svars lielākajiem eksemplāriem- 70-80 kg.

Augumā 76-78 cm, vidēji 70-73 cm.

Krāsa melns ar baltu.

 
     

Apmatojums biezs, garāks kakla rajonā, lāča galva un masīvas ķepas.

Pamatnodarbošanās Bulgārijas aitu sunim ir aitu un kazu ganāmpulka aizsargāšana no plēsīgiem zvēriem, kā arī apsardzē. Dēļ biezā kažoka viegli pacieš ziemas salu, vienlaicīgi nezaudējot aktivitāti.

Līdzsvarota, pašpārliecināts suns, izraisa cieņu gan pret draugiem, gan pret ienaidniekiem. Sargās savu saimnieku, ģimeni un teritoriju. Vienmēr vēlas sajust saimnieka mīlestību un rūpes un tad tos aizsargājot būs gatava atdot pat savu dzīvību.

Rakstura īpatnība- pat visniknākie suņi ir pacietīgi un mierīgi pret bērniem.

Bulgārijas aitu suns ir aktīvs, bet rej viņa tikai tad, ja tam ir iemesls. Viņa viegli padodas dresūrai. Pacietīgi panes sāpes, kas joprojām augstu tiek novērtēts šai šķirnei, gan agrāk, gan tagad.

Visas šīs īpašības- izturība, uzticība, strādīgums, veido no šī suņa uzticamu draugu un aizstāvi.